فناوری

ایلان ماسک مالک توییتر شد

آقای ایلان ماسک با بیشتر از ۲۷۳ میلیارد دلار دارایی ثروتمندترین مرد جهان دو هفته پیش خواهان خریداری توییتر شده بود اما حالا با قیمتی بالاتر از بهای بازار مالک توییتر شد.

هیات مدیره توییتر پیش از این با پیشنهاد آقای ماسک که بنیانگذار تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس است، مخالفت کرده بودند.

اکنون ایلان ماسک با هیات مدیره توییتر برای خرید این شبکه اجتماعی به توافق رسیده و وعده داده سانسور را در آن کمتر کند.

آقای ماسک در توییتر نوشت که این شبکه اجتماعی توانایی بالقوه عظیمی دارد که او قصد دارد آن را به بهره‌ برداری برساند.

آقای ماسک همچنین در بیانیه خود نوشت: آزادی بیان سنگ بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدانی است که در آن موضوعاتی که برای آینده بشریت حیاتی هستند به گفت‌ و‌ گو گذاشته شوند.

نهادهای حقوق بشر اظهار نگرانی کرده‌اند اگر تعدیل محتوا در این شبکه اجتماعی صورت نگیرد ، راه برای افزایش محتوای تفرقه‌انگیز باز می‌شود.

یکی از سوال‌ها هم این است آیا حساب‌های کاربری که در توییتر بسته شده‌اند، پس از این تغییر مالکیت باز می‌شوند. سرشناس‌ترین کسی که حساب کاربری‌اش در توییتر بسته شده دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکاست.

آقای ماسک اظهار امیدواری کرده حتی سخت‌ترین منتقدانش هم در توییتر بمانند چرا که این همان معنای آزادی بیان است. با این حال هنوز مشخص نیست چه کسی مدیر عامل جدید توییتر خواهد بود.

جک دورسی یکی از بنیان‌ گذاران توییتر که عضو هیات مدیره آن هم هست از اینکه این شبکه اجتماعی همچنان در خدمت گفتگوی همگانی می‌ماند ابراز خوشحالی کرد اما گفت به باور او یک نفر نباید مالک توییتر باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا