سرگرمیسینمافرهنگی

بهترین سریال در سال 2022

در حالی که تنها چند ماه بیشتر از سال میلادی 2022 باقی نمانده است IMDb فهرستی از بهترین سریال در سال 2022 و هم سالیان گذشته را منتشر کرده است.

در این فهرست هم از امتیاز کاربران و هم سریالهای پربیننده و پرطرفدار را آورده‌ایم که در تمام جهان محبوبیت دارند.

بهترین سریال در سال 2022 از نظر IMDb

خاندان اژدها

۱. خاندان اژدها (House of the Dragon)

سریال تلویزیونی درام فانتزی آمریکایی است که به عنوان پیش درآمدی بر بازی تاج‌ و تخت (Game of Thrones) ، دومین نمایش در این فرنچایز است و توسط جرج آر. آر. مارتین و رایان کندال برای اچ‌بی‌او ساخته شده است.

خاندان اژدها به نویسندگی جورج آر. آر. مارتین ، میگل ساپوچنیک و رایان کاندال است و داستانی در مورد خاندان تارگرین روایت می‌کند و مخاطبین را به ۳۰۰ سال پیش از وقایع بازی تاج‌ و تخت می‌برد.

یک روز پس از پخش اولین قسمت ، HBO گفت که این قسمت در اولین شب نمایش آن توسط حدود ۹٫۹۹ میلیون بیننده در ایالات متحده دیده شده است که بالاترین تعداد بیننده در یک روز در تاریخ این سرویس بوده است.

ارباب حلقه‌ها : حلقه های قدرت

۲. ارباب حلقه‌ها : حلقه های قدرت (The Lord of the Rings : The Rings of Power)

سریال ارباب حلقه‌ها : حلقه های قدرت توسط آمازون با بودجه ۴۶۵ میلیون دلاری پرهزینه‌ترین سریال تلویزیونی تاریخ خواهد بود. پخش فصل اول سریال به تازگی به پایان رسید.

این مجموعه برای اولین بار دوران افسانه‌ای عصر دوم تاریخ سرزمین میانه را به نمایش می گذارد. این درام حماسی هزاران سال قبل از اتفاقات هابیت و ارباب حلقه‌ها است و تماشاگران را به دورانی برمی‌گرداند که در آن قدرت‌های بزرگ شکل گرفتند و پادشاهی‌ها به شکوه رسیدند و سپس نابود شدند.

این سریال که در زمان صلح نسبی آغاز می‌شود مجموعه‌ای از شخصیت‌های آشنا و جدید را دنبال می‌کند زیرا آنها با ظهور مجدد شر به سرزمین میانه مواجه می‌شوند.

سریال ارباب حلقه‌ها از تاریکترین اعماق کوه‌های مه‌آلود تا جنگل‌های باشکوه و از پادشاهی جزیره‌ خیره کننده نومنور تا دورترین نقاط نقشه این پادشاهی‌ و شخصیت‌ها و میراث‌هایی را به نمایش می‌گذارد.

آمازون اعلام کرد که دو قسمت نخست این سریال در طول ۲۴ ساعت پس از انتشار در پرایم ویدیو توسط ۲۵ میلیون بیننده در سراسر جهان تماشا شده است. این شرکت گفت که این پربیننده‌ترین افتتاحیه این سرویس بوده است.

شوالیه ماه

3. شوالیه ماه (Moon Knight)

یک مینی سریال تلویزیونی آمریکایی است که توسط جرمی اسلیتر برای سرویس پخش اینترنتی دیزنی پلاس ساخته شده‌است.

این مینی سریال بر پایه شخصیتی به همین نام از مارول کامیکس ساخته شده است. این ششمین مجموعه تلویزیونی در دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود و از لحاظ داستانی با فیلم‌های این فرنچایز ارتباط دارد.

تولید این مجموعه بر عهده مارول استودیو بوده است. جرمی اسلیتر سرپرست نویسندگان است و محمد دیاب تیم کارگردانی را رهبری می‌کند.

شخصیت شوالیه ماه یا اسپکتور مأموری است با هویت‌های مختلف از راننده تاکسی گرفته تا میلیونری که در دنیای زیرزمینی با جرم و جنایت مقابله می‌کند اما بعدها وقتی اسپکتور در حال مرگ است خدای ماه مصری خونس (Khonsu) به او نزدیک می‌شود تا در ازای زنده کردنش اجازه دهد صورت انسانی او روی زمین باشد.

آخرین بازمانده‌ی ما

4. آخرین بازمانده‌ی ما (The Last of Us)

یک سریال تلویزیونی آمریکایی است که توسط HBO پخش خواهد شد. این مجموعه تلویزیونی بر پایه سری بازی‌های “آخرین بازمانده‌ی ما” ساخته ناتی داگ ساخته شده است.

این مجموعه بر پایه یک ادبیات داستانی رستاخیزی و پسا رستاخیزی می‌باشد و در ژوئیه ۲۰۲۱ در آلبرتا شروع به فیلمبرداری شد و انتظار می‌رود تا ژوئن ۲۰۲۲ ادامه پیدا کند.

سریال داستانی در ۲۰ سال پس از نابودی تمدن امروز روایت می‌شود. جول یک بازمانده است که برای قاچاق یک دختر ۱۴ ساله به نام الی به خارج از منطقه‌ قرنطینه شده استخدام می‌شود. این وظیفه به ظاهر ناچیز به زودی تبدیل به یک سفر بیرحمانه و غم‌انگیز می‌شود و این دو باید در سراسر ایالات متحده برای بقا تلاش کنند.

علی عباسی فیلمساز ایرانی تبار فیلم تحسین شده “مرز” یکی از کارگردانان فصل اول این سریال خواهد بود.

هالک-دخت

5. هالک-دخت (She-Hulk)

مینی سریال تلویزیونی آمریکایی است که به دست جسیکا گائو برای سرویس استریم دیزنی پلاس ساخته شده است. این مجموعه بر اساس شخصیتی به همین نام از مارول کامیکس ساخته شده و هشتمین مجموعه تلویزیونی در دنیای سینمایی مارول که از طریق مارول استودیو تولید شده است و داستانش با فیلم‌های این فرنچایز مرتبط است.

والترز پس از تزریق خون عموزاده‌اش بروس بنر قدرت‌های ابر قهرمانی او را به دست می‌آورد اما برخلاف بروس می‌تواند احساسات و عواطف خودش را مدیریت کند. کت کویرو به عنوان کارگردان و تهیه‌کننده اجرایی پروژه برگزیده شده است.

کوین فایگی در نوامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد که هالک-دخت پس از معرفی در این مینی سریال در فیلم‌های آیند دنیای سینمایی حضور خواهد داشت.

پیس‌میکر

6. پیس‌میکر (Peacemaker)

یک سریال تلویزیونی استریم آمریکایی است که توسط جیمز گان برای سرویس استریمینگ اچ‌بی‌او مکس ساخته شده‌است.

این مجموعه بر پایه کاراکتری به همین نام از دی‌سی کامیکس ساخته شده و اسپین‌آفی از فیلم جوخه انتحار (۲۰۲۱) است.

پیس‌میکر اولین مجموعه تلویزیونی است که تولید آن بر عهده دی‌سی فیلمز ، سفرن کمپانی ، ترول کارت انترتینمنت و با مشارکت تلویزیون برادران وارنر است. جیمز گان در مقام شورانر این مجموعه است.

سه قسمت اول پیس‌میکر اولین بار در ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲ در اچ‌بی‌او مکس پخش شد و بقیه‌ی قسمت‌های فصل اول تا ۱۷ فوریه به صورت هفتگی پخش شدند. این مجموعه نقدهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرده است.

فراطبیعی

7. فراطبیعی (Supernatural)

سریال تلویزیونی درام فراطبیعی ساخته شده توسط اریک کریپک است با بازیگری جرد پادالکی در نقش سم وینچستر و جنسن اکلس در نقش دین وینچستر ، برادرانی که در سراسر کشور آمریکا شیاطین و دیگر شکل‌هایی از موجودات ماوراطبیعی را شکار می‌کنند که اغلب مردم اعتقادی به وجود آن‌ها ندارند.

داستان این مجموعه تلویزیونی الهام گرفته شده از فولکلور و افسانه‌های محلی و بررسی پاگانیسم و اساطیر مسیحی است. شیاطین این سریال دشمنان شخصیت‌های اصلی داستان را تشکیل می‌دهند.

دامر هیولا

8. دامر هیولا (Dahmer Monster)

یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی برای نتفلیکس است که در رابطه با زندگی قاتل سریالی جفری دامر ساخته شده است. رایان مورفی و ایان برنن سازندگان این مجموعه هستند و ایوان پیترز در نقش دامر در کنار ریچارد جنکینز ، مالی رینگوالد ، مایکل لرنید و نیسی نش در آن ایفای نقش کرده‌اند.

همه ۱۰ قسمت این مجموعه در ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۲ به نمایش درآمد. این مجموعه در هفته اول نمایش خود به رتبه اول نتفلیکس رسید. این مجموعه نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان داشته است و منتقدان نقش‌آفرینی بازیگران را تحسین کردند اما مجموعه را استثمارگرانه دانستند.

پیرامونی

9. پیرامونی (The Peripheral)

یک مجموعه تلویزیونی علمی تخیلی است که توسط اسکات اسمیت تولید و ساخته شده است. این فیلم توسط آمازون تولید شده و بر اساس کتابی به همین نام در سال 2014 نوشته ویلیام گیبسون است.

جاناتان نولان و لیزا جوی خالقان Westworld به همراه آتنا ویکهام ، استیو هوبان و وینچنزو ناتالی به عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی فعالیت می‌کنند.

در آینده زمانی که تکنولوژی به طور ماهرانه جامعه را تغییر داده است یک زن یک ارتباط پنهانی با واقعیتی جایگزین و همچنین آینده تاریک خود را کشف می کند.

این سریال اولین نمایش جهانی خود را در 11 اکتبر 2022 در هتل آس در لس‌آنجلس را به نمایش گذاشت.

ناظر

10. ناظر (The Watcher)

یک مینی سریال تلویزیونی آمریکایی در ژانر رازآلود است که ساخته رایان مورفی و نویسنده این سریال ایان برنن برای سیستم پخش نتفلیکس است.

این سریال داستان واقعی یک زوج متاهل را دنبال می کند که پس از نقل مکان به خانه رویایی خود در وستفیلد نیوجرسی توسط نامه‌هایی که توسط یک شکارچی به نام The Watcher امضا شده است مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

منبع : IMDb

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Translate