فوتبالورزش

پیش بینی جام جهانی 2022 قطر

پیش بینی جام جهانی کار بسیار سختی است ولی با توجه به سوابق تیم های راه یافته به جام جهانی 2022 قطر می‌توان گفت ۱۰ تیم از مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی قطر هستند.

بیست و دومین دوره جام جهانی از 21 نوامبر 2022 در کشور قطر آغاز خواهد شد و آخرین دوره جام جهانی است که با حضور 32 تیم برگزار می‌شود و همچنین اولین دوره‌ای است که در تابستان برگزار نمی‌شود.

جام جهانی 2026 که به میزبانی سه کشور آمریکا ، کانادا و مکزیک خواهد بود و با 48 تیم برگزار می‌شود.

از بین ۳۲ تیم شرکت کننده در جام جهانی 2022 ، تیم‌های کمی شانس قهرمانی در مسابقات را دارند البته این مدعیان هر کدام در گذشته قهرمان جهان بودند و یا قهرمان اروپا هستند.

تنها چند ساعت به شروع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باقی مانده و از حالا پیش بینی نتایج مسابقات جام جهانی قطر سوژه بسیار داغ و هیجان انگیز می‌شود.

در ادامه با توجه به رده بندی فیفا و سوابق هر تیم ، 10 شانس اصلی قهرمانی را به ترتیب پیش بینی خواهیم کرد :

تیم ملی برزیل

برزیل شانس اول قهرمانی جام جهانی 2022 است

اکثر طرفداران فوتبال دوست ‌دارند که برزیل قهرمان جام جهانی شود. زیرا از آخرین قهرمانی سلسائو در جام جهانی حدود ۲۰ سال می‌گذرد و آن‌ها طی این سالها ناموفق بوده‌اند. با این حال فوتبال زیبا و هجومی برزیل و تکنیک فردی آن‌ها باعث می‌شود کمتر تیمی توان مقابله با برزیل را داشته باشد.

خط هافبک و خط دفاعی تیم برزیل ، فضا و توپ را از حریفان می‌گیرد و باعث از کار افتادن مهاجمان تیم مقابل می‌شود. بدون تردید برزیل تنها تیمی است که مردم زیادی را از سراسر جهان برای تماشای مسابقات به قطر می‌کشاند.

تیم ملی آرژانتین

آرژانتین شانس دوم قهرمانی جام جهانی 2022 است

دو مدعی اصلی قهرمانی جام جهانی قطر هر دو از قاره آمریکای جنوبی هستند که طرفداران زیادی در جهان دارند.

هواداران تیم آرژانتین با اشتیاق برای دیدن جام طلایی در دستان لیونل مسی انتظار می‌کشند. البته آرژانتین در شرایط خوبی قرار دارد به خصوص این که در گروه نسبتا آسانی قرار گرفته و به دنبال قهرمانی است.

چهار سال پیش آرژانتین در جام جهانی روسیه توسط فرانسه از مرحله یک هشتم نهایی حذف شد. اکنون پس از قهرمانی در دو تورنمنت متوالی با سرمربیگری لیونل اسکالونی و فرم ایده‌آل لیونل مسی به یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی جام جهانی تبدیل شده است.

تیم ملی فرانسه

فرانسه شانس سوم قهرمانی جام جهانی 2022 است

تیم فوتبال فرانسه جزو تیم‌های مدعی جام جهانی است که قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ نیز می‌باشد. قهرمانی در مسابقات جام جهانی خیلی دشوار است چه برسد به فرانسه که بخواهد برای دومین بار متوالی قهرمان این تورنمنت جهانی شود البته از سال ۱۹۶۲ تا به امروز این اتفاق رخ نداده است.

البته تیم ملی فرانسه دو مهره اصلی‌اش یعنی پوگبا و کانته را در خط هافبک ندارد. دو بازیکنی که عوامل مهم قهرمانی فرانسه در جام جهانی روسیه بودند و حالا غیبت آنها نقطه ضعف فرانسه است.

تیم ملی انگلیس

انگلیس شانس چهارم قهرمانی جام جهانی 2022 است

تیم فوتبال انگلیس در طول مسابقات لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ عملکرد بسیار بدی داشت اما تیم گرت ساوت گیت برای مسابقات جام جهانی آماده شده است.

تیم ملی انگلیس بازیکنان بسیار خوبی دارد که باعث شده انگلیس در دو تورنمنت آخر و مهم یعنی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های ۲۰۲۰ به نیمه نهایی و فینال برسد و حالا یکی از مدعیان قهرمانی در قطر خواهد بود.

تیم ملی اسپانیا

اسپانیا شانس پنجم قهرمانی جام جهانی 2022 است

اسپانیا با روی کار آمدن لوئیس انریکه و ستارگانی همچون پدری و گاوی در جام ملت‌های 2021 اروپا به فینال راه یافتند و 2 بر یک از فرانسه شکست خوردند.

ماتادورها در یورو ۲۰۲۰ پس از شکست در مرحله نیمه نهایی دوران چندان درخشانی را تا به امروز طی نکردند اما آن‌ها یکی از بهترین مربیان حال حاضر فوتبال را دارند و با بازیکنان سرشناس به دنبال دستیابی به موفقیت خاص هستند.

شاید بزرگترین نقطه ضعف اسپانیا در خط دفاعی باشد با این حال تاکتیک انریکه تا حدی اسپانیا را از خطرها دور نگه می‌دارد چون این تیم یکی از بهترین خطوط هافبک دنیا را دارد که می‌تواند کنترل بازی را در مقابل هر حریفی در دست داشته باشد.

تیم ملی هلند

هلند شانس ششم قهرمانی جام جهانی 2022 است

لاله‌های نارنجی مهم‌ترین ویژگی که دارند اتحاد و یکدست بودن‌ آنها است هم چنین سرمربی تیم فوتبال هلند فردی با تجربه مثل فن خال است. این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور نداشت و تا به حال قهرمانی در جام جهانی را تجربه نکرده است.

با این حال وجود بازیکنان بزرگ در خط حمله ، خط هافبک و خط دفاع ، هلند را به تیمی تبدیل می‌کند که شکست دادنش بسیار سخت خواهد بود.

تیم ملی پرتغال

پرتغال شانس هفتم قهرمانی جام جهانی 2022 است

طرفداران کریستیانو رونالدو تیم ملی پرتغال را شانس اول قهرمانی می‌دانند اما این را نباید فراموش کرد که تیمهای دیگر نیز از چنین ستارگانی با کلاس جهانی برخوردارند. روبن دیاز ، ژائو کانسلو و برناردو سیلوا ستاره‌های منچستر سیتی هستند که در پرتغال نیز کنار یکدیگر بازی می‌کنند.

در کنار این‌ها می‌توان به حضور برونو فرناندز ، رافائل لیائو و کریستیانو رونالدو اشاره کرد که پرتغال را قدرتمندتر از قبل می‌کند. همین امر تیم فوتبال پرتغال را به تیمی قدرتمند و غیر قابل پیش بینی تبدیل کرده است.

تیم ملی آلمان

آلمان شانس هشتم قهرمانی جام جهانی 2022 است

آلمان حالا شرایط بسیار بهتری نسبت به زمان حضور یوآخیم لو دارد اما در حال حاضر شرایطی که بتواند قهرمان جام جهانی باشند را ندارد.

اما تیم ملی آلمان آماده است تا در یک تورنمنت بزرگ دیگر بدرخشد اما بازیکنان این تیم از فرم ایده‌آل دور هستند و با مصدومیت در مسابقات شرکت می‌کنند.

حالا سوال اینجا است که آیا تیم فوتبال آلمان همانند ادوار گذشته از قدرت لازم برای فتح جام جهانی قطر برخوردار است یا خیر که پیش بینی این موضوع بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

تیم ملی کرواسی

کرواسی شانس نهم قهرمانی جام جهانی 2022 است

این تیم با داشتن بازیکنان بزرگ و ستاره ، نقطه قوتش شکل یکدست و در واقع تیم بودن آن‌ها است که تیم ملی کرواسی را به یکی از قدرت‌های اروپا تبدیل کرده است همانطور که در جام جهانی روسیه نیز این موضوع خیلی واضح بود.

کرواسی یکی از کشورهای حاضر در جام جهانی قطر است که بدون شک با قدرتی که دارد حریفان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. مخصوصا اینکه آن‌ها در چند سال اخیر سطح خوبی از قدرت خود را نشان‌ داده‌اند و همین عاملی است که می‌توان کرواسی را مدعی دانست.

تیم ملی اروگوئه

اروگوئه شانس دهم قهرمانی جام جهانی 2022 است

تیم فوتبال اروگوئه در حالی پا به جام جهانی قطر می‌گذارد که بازیکنان کلیدی‌اش در بهترین فرم خود هستند. فدریکو والورده در رئال و رودریگو بنتانکور در تاتنهام شرایط ایده‌آلی دارند و در بهترین دوران خود هستند.

داروین نونز نیز دیگر ستاره اروگوئه خواهد بود که با تکنیکش تیم مقابل را به دردسر می‌اندازد. لوئیز سوارز و ادینسون کاوانی دو مهاجم کهنه کاری هستند که حضورشان برای اروگوئه کلیدی خواهد بود. مطمئنا تیم ملی اروگوئه جزو تیم‌هایی است که در جام جهانی حریفانش را به دردسر خواهد انداخت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Translate