فوتبال

گروه بندی جام جهانی 2022 قطر و نتایج قرعه‌کشی

برنامه قرعه کشی و گروه بندی جام جهانی قطر ، شیک و پر زرق و برق برگزار شد . برنامه ای با حضور برخی از بزرگ‌ترین چهره‌های ورزش فوتبال که گروه‌ها و برنامه بازیهای جام جهانی 2022 قطر را مشخص کردند.

این قرعه کشی با حضور 2000 مهمان و با اجرای کارلی لوید ، جرمین جناس و سامانتا جانسون و هم چنین افراد سرشناسی مانند کافو از برزیل ، لوتار ماتئوس از آلمان ، عادل احمد از قطر و علی دایی از ایران انجام شد.

قرعه‌ کشی جام جهانی 2022 در مرکز همایش‌های دوحه قطر در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۲ ساعت ۱۹ به وقت قطر ، پیش از اتمام مرحلهٔ مقدماتی و تکمیل تیم‌های راه‌یافته برگزار شد.

در حالی که 29 تیم صعود خود را قطعی کرده بودند و می توانند مسیر خود را تا فینال تصور کنند ، 8 تیم باقی مانده برای 3 جایگاه آخر در پلی آف در ژوئن مبارزه خواهند کرد. دو برندهٔ پلی‌آف بین کنفدراسیون‌ها و برنده پلی‌آف اروپا در زمان قرعه‌کشی مشخص نبودند.

برنامه مسابقات در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰ توسط فیفا تأیید شد. بازی افتتاحیه با حضور تیم ملی فوتبال قطر در 20 نوامبر ۲۰۲۲ ساعت ۱۳:۰۰ به وقت محلی (UTC+3) در ورزشگاه البیت برگزار خواهد شد.

در مرحله گروهی هر روز چهار مسابقه برگزار می‌شود که زمان شروع بازی‌ها در دو دور اول ساعت‌های ۱۳:۰۰ ، ۱۶:۰۰ ، ۱۹:۰۰ و ۲۲:۰۰ و برای دور آخر و مسابقات مرحلهٔ حذفی ساعت‌های ۱۸:۰۰ و ۲۲:۰۰ خواهد بود.

بازی رده‌بندی در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۲ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه و فینال در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ در ورزشگاه ملی لوسیل هر دو ساعت ۱۸:۰۰ برگزار می‌شود.

برای دیدن نتایج جام جهانی اینجا کلیک کنید

نتایج قرعه‌کشی گروه بندی جام جهانی 2022 قطر

گروه A جام جهانی

 قطر 
 اکوادور
 سنگال
 هلند

گروه B جام جهانی

 انگلستان
 ایران
 ایالات متحده آمریکا
 ولز

گروه C جام جهانی

 آرژانتین
 عربستان سعودی
 مکزیک
 لهستان

گروه D جام جهانی

 فرانسه
 استرالیا
 دانمارک
 تونس

گروه E جام جهانی

 اسپانیا
 کاستاریکا
 آلمان
 ژاپن

گروه F جام جهانی

 بلژیک
 کانادا
 مراکش
 کرواسی

گروه G جام جهانی

 برزیل
 صربستان
  سوئیس
 کامرون

گروه H جام جهانی

 پرتغال
 غنا
 اروگوئه
 کره جنوبی

منبع : wikipedia

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا